Eski yıl, zor, karmaşık ve güçlü kararların ivedilikle alınması gereken bir zaman dilimi olarak tamamlandı. Belirsizliklere sığınıp beklemek için bir çok bahane vardı ama beklemedik, durmadık. Çok sevdiğim bir söz vardır; “İster başarabileceğini düşün, ister başaramayacağını. Her durumda da haklısın.” Biz hep başaracağımızı düşünen taraftayız ve haklıyız.

Kurumsal gelişim, insan kaynaklarının iyileştirilmesi, iş güvenliği, iş ve iş yeri estetiği anlamında rekabet edilemez hız ve kalitede bir yıl geçirdik. Biz son iki yılda hem kurumsal değişimini gerçekleştiren hem de bunu tüm şirket yapısına entegre edebilen nadir markalardan biriyiz.

YB Metalurji tüm iletişim mecralarında iddia ve kalite sahibi bir dil konuşmaya başladı. Bir yandan kalitemizi, bir yandan geri dönüşüm fırsatını, bir yandan küresel yaşam kalitesinin sürdürülebilirliğini vurgulayan, asla bencil olmayan, kendi hikayesini cumhuriyetimizle, çocuklarımızla, geleceğimizle, ülkemizle kaynaştıran tutarlı bir duruş gösterdiğimize inanıyorum. Sektörün beklediği süreçleri iç dinamiklerimizi daha iyileştirerek geçirdik; ‘büyük şirket’ anlayışımız hiçbir zaman ciroları, karları, metrekareleriyle büyüyen şirket anlamında olmadı. İnsan kıymetliliği, ortak gelecek vaadi ve paydaşlarımızın saygınlığı bizim için hep ön planda oldu. Bir çok engeli de bu karakterli duruşla bertaraf ettiğimize inanıyorum. Çünkü yeni dünyada bu gittikçe daha fazla önem arzediyor.

Osmaniye Organize Sanayi içerisinde eğitim yaşamına başlayan Endüstri Meslek Lisesi; bu yıldan aklımızda kalacak en gururlu uğraş olacak. Üniversitelerle girdiğimiz işbirlikleri, iş güvenliği konusunda yarattığımız inovatif iletişim yöntemleri. Bu sürecin hafızalarımızda parlayan noktaları olarak kalacak.

2016’nın kurumsal mottosuna yansıttığımız gibi, her ne olursa olsun çıkış noktamız dik ve birlikte durmak; Yeniden Başlamak…